OBEC STUDENÝ
upr.jpg
STUDENSKÝ OBČASNÍK = STRÁNKY OBCE STUDENÝ OKRESU BENEŠOV
Měření rychlosti internetu.
ZMĚNA!!!
Od ledna 2016
provozuje
internet
ve Studeném
společnost
STARNET.
Technická podpora, hlášení poruch:
380 427 437;
záznamník:
800 888 899;
email:
podpora@starnet.cz
Více na www.starnet.cz


 
<font size="3">pohled na bezpečnostní přeliv hráze rybníka Širočina; financováno z Fondu hejtmana Stč. kraje</font>
pohled na bezpečnostní přeliv hráze rybníka Širočina; financováno z Fondu hejtmana Stč. kraje
Úprava památníku padlých a jeho bezprostředního okolí byla financována pomocí  poskytnuté dotace z Fondu obnovy venkova (2007).

Úprava památníku padlých a jeho bezprostředního okolí byla financována pomocí poskytnuté dotace z Fondu obnovy venkova (2007).

P1140374.JPG
S přispěním dotace  z Fondu sportu a volného času Středočeského kraje byl vybudován dětský koutek (2007).

S přispěním dotace z Fondu sportu a volného času Středočeského kraje byl vybudován dětský koutek (2007).

otvirání studánky 09 058.jpg
P1050171.JPG
skluzavka.bmp
míša.JPG
začátek rekonstrukce - srpen 2009

začátek rekonstrukce - srpen 2009

V září 2011 byla zahájena 2. etapa rekonstrukce této budovy.
P1120674.JPG
šk.bmp
V září 2011 byla zahájena 2. etapa rekonstrukce této budovy.

V září 2011 byla zahájena 2. etapa rekonstrukce této budovy.

rok 2012

rok 2012

zájezdní hostinec u Bušků

zájezdní hostinec u Bušků

pohled od Bušků na silnici do Křivsoudova

pohled od Bušků na silnici do Křivsoudova

silnice do Křivsoudova

silnice do Křivsoudova

škola

škola

5a7.bmp
pl.bmp

VÝSTAVA „PLOTY V PETROVĚ LHOTĚ II."

I letos Petrova Lhota oslavila 7.července kněženskou pouť výstavou obrazů, fotografiií a historických hraček, které byly ke shlédnutí na plotech jednotlivých stavení a nově také ve staré kolně, kterou pro tento účel zapůjčila rodina Děkanovských. Hlavním hostem II. ročníku byl fotograf Daniel Reynek, rodák z nedalekého Petrkova u Havlíčkova Brodu. Jeho snivé fotografické koláže doplňovaly básně známějšího otce, grafika Bohuslava Reynka. Ke shlédnutí byly dále olejomalby Hany Benešové, fotografie současné Petrovy Lhoty a jejího okolí od Lenky Dočkalové a Martina Kamarýta, instalace Jana Haubelta a Jana Forstra, fotografie Zuzany Zbořilové a Radovana Kodery, obrazy Václava Krajce, a soubor fotografií zemědělských usedlostí od Marie Kučerové Lejčkové.

Malí i velcí se potěšili výstavou historických hraček, kde si mnozí mohli zavzpomínat na své dětství a hračky, které je jím provázely. Velká část exponátů navíc pocházela od dětí z Petrovy Lhoty a jejich přátel, čímž byla také unikátní. V novém se představil i soubor historických fotografií z Petrovy Lhoty, který byl doplněn o text a nové snímky, které nám dodali mnozí z vás po loňské výstavě, za což moc děkujeme.

Velký dík patří obci Studený za podporu při přípravách a umožnění celé akce. K jejímu úspěchu přispělo nejen krásné počasí, ale i pomoc mnoha dobrovolníků při přípravách, napečením koláčů do kiosku a přispění jiných věcných darů - za mnohé zde poděkujme především Lucii a Pavlu Děkanovským (a dalším členům rodiny), kteří na svá bedra vzali velkou část příprav, Lence a Jitce Dočkalovým za pomoc při instalaci výstavy a „pražskému" Láďovi, který po celou dobu se svým „týmem" zajišťoval kiosek U Lípy, kde se mohli návštěvníci cestou osvěžit. Všem moc děkujeme!

 Akci bychom v podobném rozsahu chtěli zopakovat v roce 2015. Pokud budete chtít veřejnosti představit cokoliv zajímavého - staré i novější fotografie, výtvarná díla, řemeslné výrobky, nebo jen pomoci při přípravách, neváhejte se ozvat na: marie@vjem.info, nebo telefonicky na 604 86 83 84.

Bez názvu2.png
Pozvánka na hasičský ples - r. 1937

Pozvánka na hasičský ples - r. 1937

Škola ve Studeném - rok 1953

Škola ve Studeném - rok 1953

Budování nástěnky

Budování nástěnky

Ochotníci - Vládkyně dešťů

Ochotníci - Vládkyně dešťů

Hasičská soutěž 1982

Hasičská soutěž 1982

Foto dnešních teenagerů z roku 2001

Foto dnešních teenagerů z roku 2001

nahoře zleva: Václav Bartoň, Filip Vopěnka, Martina Karafiátová, Patricie Šimková, Daniel Korbel a Michal Šedivý
dole zleva: Michal Karafiát a Jakub Vopěnka
Děti malovaly obrázky na téma "Co byste si přály ve spolkovém domě ve Studeném?" Nejvíce obrázků bylo s posilovnou nebo tělocvičnou a divadlem. Všem malířům děkujeme.  nahoře zleva: Jiří Dědič, Eliška Burdová, Veronika Lebedová, Nikola Vítová, Monika Burdová  prostřední řada zleva: Petr Lebeda, Dominik Němec, Jiří Burda, Vojtěch Čermák, Ondřej Dědič, Jan Urbánek a Kristýna Vítová  dole zleva: Anna Burdová, Daniela Němcová, Ondřej Zelenka a Petr Urbánek
Děti malovaly obrázky na téma "Co byste si přály ve spolkovém domě ve Studeném?" Nejvíce obrázků bylo s posilovnou nebo tělocvičnou a divadlem. Všem malířům děkujeme. nahoře zleva: Jiří Dědič, Eliška Burdová, Veronika Lebedová, Nikola Vítová, Monika Burdová prostřední řada zleva: Petr Lebeda, Dominik Němec, Jiří Burda, Vojtěch Čermák, Ondřej Dědič, Jan Urbánek a Kristýna Vítová dole zleva: Anna Burdová, Daniela Němcová, Ondřej Zelenka a Petr Urbánek
Těší nás, že jste navštívili tyto stránky a doufáme, že sem zavítáte i někdy příště.
Napsat nám můžete na adresu studenskyobcasnik@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one